Loading Posts...

Play Store ve Malware

Photo: socialmagazine

Son zamanların en iyi teknolojisi Play Store ve user accounları kullanım hesapları sunduğu önemli uygulamaların içerisinde bazı malware ve hack bulunduğu belirlendi. Bir çok alternatif, bu virüsleri ve virüs benzeri barındıran uygulamalar,  Play Store’dan kaldırılmadan önce 500 bin kez indirilmiş.

Dünyanın tanınmış bir çok güvenlik şirketi olan  SophosLabs, bazı android cihazlarda kullanılan bazı uygulamaların içerisinde virüs benzeri Malware virüsü olduğunu açıkladı. Söz konusu virüslerin bulunması ve tespitler edilmesiyle birlikte Google‘a hemen bir bildirim gitti ve o ve ona benzer uygulamalar direkt kaldırıldı. Bununla birlikte , konudaki bu önemli hatalardan tamamen sona ermiş değil; sebebi ise bu tarz virüsü barındıran uygulamalar, 500 bin kez indirilmiş.

google playstore virüs bulundu

google playstore virüs bulundu

En çok hizmet veren önemli Google Play Store’un kullanıcılarına hazırladığı sunduğu bazı uygulamaların içerisinde virüs  bulunduğu belirlendi. Önemli olan ise, bu virüsleri barındıran uygulamalar, Google Play Store’dan kaldırılmadan önce 500.000 kez indirilmiş.

 

Leave a Comment