Loading Posts...

FIBA  2019 Avrupa

FIBA Özel Kadınlar 2019 Avrupa Şampiyonası Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya 6 grup (EuroBasket) Elemeleri’nde kura 6 grupçekimi yapıldı.
FIBA’dan yapılan açıklamada, elemelerde 32 takımın 4’erli olarak 8 grupta yer aldığı bildirildi.
A Milli Kadın 6 grup Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya Basketbol Takımı, B Grubu’nda Estonya, 6 grup Polonya ve Belarus’un rakibi oldu.

social magazine basketbol fiba

Müthiş Müsabakalar kasımda başlıyor
Üç farklı 6 grupdönemde ikişer maç üzerinden Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya oynanacak müsabakalar 6-16 Kasım’da başlayacak, 5-15 Şubat 2018’de Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya 6 grupdevam edip 12-22 Kasım 2018 tarihlerinde sona erecek.
Grubunu ilk sırada bitiren 8 takım ile en iyi 6 grup ikincisi finallerde oynamaya hak kazanacak.
2019 Avrupa Şampiyonasının Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya eleme 6 grupgrupları şu şekilde oluştu:

A Grubu: Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya
B Grubu: Estonya, Polonya, Belarus, Türkiye
C Grubu: Arnavutluk, Litvanya, Macaristan, Rusya

E Grubu: Finlandiya, Romanya, Slovenya, Fransa
F Grubu: Bulgaristan, Hollanda, Ukrayna, İspanya

H Grubu: Makedonya, Hırvatistan, İsveç, İtalya
Haziran 2019’da oynanacak FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Finalleri’nin ev sahipliğini Sırbistan ve Letonya ortaklaşa düzenleyecek

özel Şampiyonası 6 grup (EuroBasket) Elemeleri’nde kura 6 grup çekimi yapıldı.
FIBA’dan yapılan açıklamada, elemelerde Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya 32 takımın 4’erli olarak 8 grupta yer aldığı bildirildi.
A Milli Kadın 6 grupBasketbol Takımı, B Grubu’nda Estonya, 6 grupPolonya ve Belarus’un rakibi oldu.

social magazine basketbol fiba

Müthiş Müsabakalar kasımda başlıyor
Üç farklı 6 grupdönemde ikişer maç üzerinden oynanacak müsabakalar 6-16 Kasım’da başlayacak, Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya5-15 Şubat 2018’de 6 grupdevam edip 12-22 Kasım 2018 tarihlerinde sona erecek.
Tüm maçları ilk  bitiren 8 takım Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya ile en iyi 6 grup ikincisi finallerde oynamaya hak kazanacak.
2019 Avrupa Şampiyonası’nın eleme 6 grupgrupları şu şekilde oluştu:

A Grubu: Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya
B Grubu: Estonya, Polonya, Belarus, Türkiye
C Grubu: Arnavutluk, Litvanya, Macaristan, Rusya

E Grubu: Finlandiya, Romanya, Slovenya, Fransa
F Grubu: Bulgaristan, Hollanda, Ukrayna, İspanya

H Grubu: Makedonya, Hırvatistan, İsveç, İtalya
Haziran ayı içerisinde yer alacak takımlar Bosna Hersek, İzlanda, Karadağ, Slovakya 2019’da oynanacak FIBA Kadınlar Avrupa Şampiyonası Finalleri’nin ev sahipliğini yapacaklarını açıkladılar  Sırbistan ve Letonya ortaklaşa düzenleyecek

Leave a Comment